Bal
11
Kt
2019
Parodos “PRISIMINIMAS APIE SAVE” uždarymas
Bal 11 @16:00

Lina ir Sigitas


Vėlų lapkričio vakarą, kai lauke buvo tamsu ir šalta, o ant laiptų gulėjo kreivai išsišiepęs moliūgas – namai buvo pilni žvakių šviesos ir jaukaus Linos kvapo. Sigitas užėjo ir liko. Po trejų metų, vieną vėlų kovo vakarą Lina išėjo. Palikusi viską, net tai, kas arčiausiai – kūną, mintis, pojūčius. Išėjo, kaip dainos žodžiai palieka burną. Pasklido kaip kvapas ką tik iškeptos duonos. Ir jos neliko. Trys metai – įžanga, dėstymas, epilogas. Jie susipažino, atliko tai, kas buvo jiems skirta, ir išsiskyrė taip pat netikėtai staiga – visam laikui.

Linos ugnis (gyvenimo aistra / Lina labai mylėjo gyvenimą) išjudino Sigito orą (mintys / mąstymo procesas) ir sukilusį Sigito vandenį (jausmai) Linos žemė (praktiškumas) nukreipė kūrybos vaga. Gimė dešimt paveikslų.

Paveikslai daugiau negu autoriai. Suprasti / įsisąmoninti / suvokti atlikto darbo gelmę, dar ir dabar, Sigitui iššūkis (nors jau praėjo dveji su puse metų nuo sukūrimo). Todėl, kad tai gyva, atvira kodų sistema, o jų skaitymas yra labai užburiantis, įtraukiantis užsiėmimas.

Autorių noras keistis, taikyti praktikoje viską, ką perskaitė, išgirdo, pamatė, išgyveno – lėmė paveikslų pakilimą aukščiau už jų aistras, už norą įsitvirtinti ir valdyti.

Pasak Sigito, išsilavinimas ir nueitas gyvenimo kelias turėjo įtakos paveikslų atsiradimui, bet dabar – kitas etapas. Turi būti įsisąmoninta tai, kas padaryta, atpažinta, įvardyta. Todėl nuopelnų sąrašas neturi prasmės, patys autoriai dabar mokiniai, žiūrovai.

 

 Visi šie paveikslai sudaro vieną seriją, skirtą žmogaus gimimui ir pabudimui. Kiekvienas paveikslas kaip mįslė. Atradus ženklus ir simbolius, juos labai įdomu nagrinėti, siekiant pažinti save ir pasaulį. Paveikslai nepaliks Jūsų abejingų, nes tai ne tik vaizdas, bet ir informacijos šaltinis.

Lai ateina tie, kurie ieško.

Bal
26
Pn
2019
Kino filmas “Purpurinis rūkas”
Bal 26 @18:00

PURPURINIS RŪKAS / PURPLE SMOKE

 

PREMJERA LIETUVOJE: 2019-02-08

REŽISIERIUS: Raimundas Banionis („Mano mažytė žmona“, „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“, „Šešiolikmečiai“, „Neatmenu tavo veido“)

SCENARIJUS: Raimundas Banionis, Renata Šerelytė

VAIDINA: Severinas Norgaila, Giedrė Mockeliūnaitė („Kerol“, „Nudegęs“), Tadas Gudaitis, Vidas Petkevičius („Emilija iš Laisvės alėjos“, „Pasipriešinimas“, „Tadas Blinda. Pradžia“, „Moteris ir keturi jos vyrai“, „Valentinas už 2rų“), Arūnas Storpirštis („Dėdė, Rokas ir Nida“, „Miegančių drugelių tvirtovė“, „Nebūsiu gangsteris, brangioji“), Arkadijus Vinokuras ir kiti.

ŽANRAS: drama

 

Vienas lietuviško kino grandų Raimundas Banionis sugrįžta su nauju filmu, kurio idėją širdyje nešiojosi dvidešimt metų. Felikso Rozinerio apsakymo motyvais sukurta juosta „Purpurinis rūkas“ pasakoja sudėtingą Lietuvos žydo Jozefo, partizanų vado Vlado ir jų abiejų mylimosios Janės istoriją.

 

Besibaigiant karui, iš tremties Rusijoje Jozefas grįžta į Lietuvą. Nors ir išvengus tragiško tėvų likimo, Jozefo laukia savi išbandymai. Lietuvoje šeimininkaujantys rusai priverčia vaikiną tapti jų agentu, tą patį padaro ir miškuose besislapstantys partizanai. Vienintele rūsčios kasdienybės prošvaiste Jozefui tampa jo buvusiuose namuose gyvenanti mergina Janė, kurią vaikinas pamažu įsimyli. Tik šis jausmas, deja, yra vienpusis – Janės širdį jau užkariavęs partizanų vadas Vladas. Tas pats, kuris, pasak gandų, yra kaltas dėl Jozefo tėvų mirties.

 

Vieno milicijos reido metu Vlado kuopelė patiria nemažų nuostolių, o Vladas dėl to kaltina Jozefą. Tačiau netikėtas įvykių posūkis viską apverčia aukštyn kojom: Jozefas tampa vieninteliu žmogumi, galinčiu padėti Vlado mylimajai Janei ir jų dar tik gimsiančiam vaikeliui.

 

Praėjus daugybei metų, Izraelyje gyvenantis Jozefas gauna kvietimą į Lietuvos teismą liudyti Vlado byloje. Vyrui iškyla dilema: pasakyti tiesą ir taip pasmerkti savo mylimosios teisėtą sutuoktinį, ar pameluoti ir išgelbėti tikrąjį tėvą vaiko, kurį Jozefas užaugino kaip savą.

 

Kadangi filmo siužetas vystosi skirtingose laiko linijose, tuos pačius herojus vaidina skirtingi aktoriai. Tarp jų – ne tik didžiulę patirtį sukaupę Vidas Petkevičius, Arūnas Storpirštis, Arkadijus Vinokuras, bet ir talentingi jaunosios kartos atstovai Severinas Norgaila, Giedrė Mockeliūnaitė, Tadas Gudaitis ir kiti.

 

 

Filmo anonsai

 

anonsas #1

https://youtu.be/0lBbNtdomhc

anonsas #2

https://youtu.be/ERPFVvJNS28

 

 

Bal
27
Št
2019
Spektaklis “KAIP TU MAN, TAIP AŠ TAU”
Bal 27 @13:00
Geg
3
Pn
2019
Arvydo Vilčinsko koncertas “Man – 60”
Geg 3 @18:00
Geg
19
Sk
2019
Humoro šventė “JUOKIS – 2019”
Geg 19 @13:30
Geg
23
Kt
2019
Muzikinis pasikalbėjimas su Mariumi Jampolskiu
Geg 23 @17:30
Geg
31
Pn
2019
Vaikų šventė “Šitam dideliam būry”
Geg 31 @10:00
Bir
6
Kt
2019
Paroda “Mūsų žemė mena”
Bir 6 -Bir 30 trunkantis visą dieną
Bir
14
Pn
2019
Gedulo ir vilties diena
Bir 14 @11:30
Bir
29
Št
2019
Foto stendo atidarymas
Bir 29 @12:00