Sau
11
Pn
2019
MES – LAISVĖS VAIKAI
Sau 11 @16:00
Sau
31
Kt
2019
Kino filmas “TARP PILKŲ DEBESŲ”
Sau 31 @19:00

Tarp pilkų debesų

Žanras: Drama

Sukurta: Lietuva

Režisierius: Marius Markevičius

Vaidina: Bel Powley

Trukmė: 1h 38 min

Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda

 

Kaunas, 1941-ieji. Penkiolikmetė Lina Vilkaitė svajoja studijuoti dailę, atostogauti prie jūros ir nueiti į pasimatymą su patinkančiu vaikinu. Tačiau birželio 14-osios naktį visas svajones ranka nubraukia stiprūs sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama įgrūdami į gyvulinį traukinio vagoną ir išremiami į Sibirą, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių. Atskirtas nuo šeimos merginos tėtis Linai ištaria paskutinius žodžius: „Piešk tai, ką matai“. Jos piešiniai tampa dienoraščiu, kuriame nemeluojama. Juose atsispindi skausmas, alkis, šaltis, sovietų žiaurumas ir nepakeliamos gyvenimo sąlygos Sibire. O šalia – žmonių gerumas vienas kitam, pirmoji meilė ir negęstanti viltis išgyventi. Žmogiškoji stiprybė prieš žiaurų likimą.

Filmas sukurtas pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“.

Knyga yra tapusi „The New York Times“ bestseleriu, išleista daugiau nei 50 šalių, visame pasaulyje jos parduota per milijoną kopijų. Filmo režisierius – Los Andžele gimęs ir užaugęs Marius Markevičius, žinomas filmo „Kita svajonių komanda“ režisierius. Filmo prodiuseris – Žilvinas Naujokas, Lietuvai padovanojęs lankomiausią nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu kurtą filmą „Tadas Blinda. Pradžia“.

Ši filmo versija bus dubliuota lietuviškai, be subtitrų. Orginalo (anglų) kalba su lietuviškais subtitrais versiją rasite čia

Režisierius: Marius Markevičius

Vaidina: Bel Powley, Jonah Hauer-King, Lisa Loven Kongsli, Sophie Cookson, Martin Wallström, Peter Franzén, James Cosmo, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas.

Filmą dubliavo: Joris Leonavičius, Erika Račkytė, Airida Gintautaitė, Kęstutis Jakštas, Gytis Laskovas, Pijus Narijauskas, Inesa Paliulytė, Gintautas Bėjeris, Algirdas Dainavičius, Pavel Lee, Miglė Paliukaitytė, Vytautas Rumšas, Neringa Nekrašiūtė.

 

Filmo treileris: https://www.youtube.com/watch?v=a7lXFqX3HYA

 

Vas
3
Sk
2019
SŪDUVOS KRAŠTO VESTUVINIŲ ANSAMBLIŲ ŠVENTĖ
Vas 3 @15:00
Vas
5
An
2019
Paroda “Popieriniai pasakojimai”
Vas 5 @10:00

Vilma Anskaitienė

„Popieriniai pasakojimai“

                Parodoje pristatomi „Sėjinio“ grupės narės Vilmos Anskaitienės popieriaus karpiniai. Tradicine stilistika pasižymintys parodos autorės darbai tarsi to paties kino kadrai susijungia ekspozicijoje į vientisą pasakojimą, vienijamą juodai/baltos dermės principo ir karpiniams įprastai būdingų vizualinių elementų. Žiūrovas nepavargs vieną po kito tyrinėdamas monochrominius paveikslus, stebėdamas tautinės ornamentikos ženklus, atrasdamas juose – iš delmonų ar prijuosčių, siuvinėtų marškinių apykaklių ar megztų riešinių, pirštinių, kojinių – lelijas ir roželes, kryputes, kryžiukus ir rombelius, gyvybės medį ir sauleles. V. Anskaitienės karpiniams būdingas simetriškas ir ritmingas vaizdo komponavimas iš apačios į viršų arba iš kairės į dešinę. Vyrauja stilizuotų augalų, gyvūnų, soliariniai, gyvybės medžio motyvai, ypatingu naratyvo akcentavimu. Penkiolikos karpinių ekspozicijoje išryškėja karpytojos   individualumas, popieriaus  karpymo technikos įvaldymas, profesionalumas.

Kūrybinė grupė „Sėjinis“ – Vilkaviškio rajono popieriaus karpinių meistrus jungianti, regiono tautodailę įvairiuose renginiuose reprezentuojanti grupė. Trumputis pavadinimas „Sėjinis“ slepia gilią prasmę, mat jis simbolizuoja ne tik ankstesniais laikais vartotą birželio mėnesio vardą ar pavasarinę sėją, bet ir popieriaus karpymo meno sėją, keliaujančią iš Gižų po Lietuvą, po užsienio šalis. Per paskutiniuosius aštuonis grupės gyvavimo metus surengta virš 50 parodų įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose: Alytuje, Griškabūdyje, Kaišiadoryse, Kaune, Kybartuose, Lazdijuose, Marijampolėje, Šakiuose, Vilkaviškyje, Vilniuje, Virbalyje, dalyvauta įvairiuose renginiuose, kupolinėse, jomarkuose, seminaruose, konferencijose, simpoziumuose. „Sėjinis“ pelnytai didžiuojasi jau tradicine birželine paroda Marijampolės kultūros centre, tarptautinėmis parodomis „Karpinių kalėdos“ Vilniuje, „Popieriaus karpiniai. Tradicija ir šiuolaikiškumas“ Molodečne (Baltarusija), „Tradiciniai karpiniai interjere“ Punskas (Lenkija), „Karpiniai – Lietuvos šimtmečiui“ Talinas (Estija), tautodailės paroda „Lietuvai – 100“ Vilniuje, „Tautinis kostiumas popieriaus karpiniuose“ bei „Karpiniai – Lietuvos šimtmečiui“ LR Seime, grupės narių pasiekimais, nominacijomis, apdovanojimais.

Kilniam tikslui grupę subūrė dailės mokytoja ekspertė Virginija Armanavičienė, atradusi bei kūrybai paskatinusi kiekvieną parodos dalyvį. Jau nuo 1988-ųjų mokytoja „pasėjo“ popieriaus karpymo idėją, kuri per trisdešimtmetį sėkmingai prigijo, išvešėjo ir tapo neatsiejama kelias moksleivių kartas ir rajono žinomus karpytojus vienijančia tradicija. Kasmet išryškėja nauji šios tradicijos įkvėpti talentai, atsiskleidžia kūrybingi technikos meistrai, plėtojantys įvairias karpymo meno kryptis – nuo tradicinių, tvirtai besiremiančių į etninius popieriaus karpymo papročius, iki itin individualių, unikalių ir netikėtų formos variacijų. Įvairaus žanro – teminėse, metodinėse, konkursinėse, tarptautinėse, autorinėse, kolektyvinėse – ekspozicijose buvo pristatyta per šimto popieriaus karpytojų kūryba, nuolat pastebima bei pažymima parodas, konkursus, olimpiadas vertinančių žiuri narių bei etninės kultūros ekspertų. „Sėjinio“ karpiniai parodos žiūrovus visada maloniai stebina.

Akivaizdu, kad šios parodos dalyvė Vilma Anskaitienė neprarado mokykloje įgytų popieriaus karpymo įgūdžių, išraiškingai ir vaizdingai kalba pasaulio medžio, simbolių ir metaforų kalba, atspindinčia savojo krašto tradicinį paveldą. Atidus parodos lankytojas čia patirs, kad lygiagrečiai skleidžiasi tiek universalumas, kaip antai karpinio struktūra ar simbolika, tiek individualumas, pasireiškiantis savitu braižu, unikalia interpretacija ar aukštu techniniu meistriškumu.

 

Menotyrininkė Jurga Minčinauskienė

Vas
16
Št
2019
VASARIO 16-OJI – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA
Vas 16 @11:00
Kov
5
An
2019
UŽGAVĖNES ŠVĘSKIME PANOVIUOSE!!!
Kov 5 @14:00
Kino filmas “PASMERKTI. KAUNO ROMANAS”
Kov 5 @19:00

“PASMERKTI. KAUNO ROMANAS”

 

Žanras

Kriminalinis romanas

 

Apie

Kultinių TV serialų trilogijos ,,Nemylimi-Svetimi-Pasmerkti” kūrėjų darbas – tikrais įvykiams paremtas filmas ,,Pasmerkti.Kauno romanas”.

 

Siužetas

Tai pasakojimas apie keturis draugus, kuriuos neteisingai parinkta, neadekvati, pamoką padaryti norėjusio teisėjo bausmė padarė žiauriausiais nusikaltėliais mieste… Taip, jie padarė baisią klaidą, netyčia nužudė nekaltus žmones… Ir už tai jiems teko sumokėti didžiulę kainą.

 

Viena klaida, vienas neapdairus žingsnis visam laikui pakeitė jų gyvenimo tėkmę ir amžiams paskandino jų sielas skausme, ašarose ir sielvarte. Nesvarbu, ką jie darys vėliau, jie visada bus pasmerkti nesėkmei, nežiniai ir prapulčiai…

 

Šarūnas Datenis

Simonas Storpirštis

Artūras Murauskas

Robertas Lenartavičius

Ramūnas Rudokas

Agnė Šataitė

Albina Keleris

Justinas Kizelis

Justina Nemanytė

 

 

Režisierius

Ramūnas Rudokas

 

FILMO TREILERIS: https://www.youtube.com/watch?v=rxLaYHCcLg8

 

Kov
9
Št
2019
LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENAI SKIRTAS KONCERTAS “LAISVĖS SPALVOS”
Kov 9 @14:00
Kov
11
Pr
2019
Tapybos darbų paroda “Prisiminimas paie save”
Kov 11 trunkantis visą dieną
LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA
Kov 11 @14:00