Kraštiečių šventė “Gimtine, tu mano šventove”

Gimtinė… Nėra gražesnio krašto,
Kur želia rūtos, žydi lelija,
Šešupės vingiai ir Širvintos brastos,-
Gražuolė Zanavykija

Kas mes būtume be tėvų žemės, be lietuviško žodžio saulės, be gimtinės dangaus…

Jau eilę metų prieš Petro ir Povilo atlaidus Kudirkos Naumiesčio kultūros centras organizuoja tradicinę kraštiečių šventę ,,Gimtine, tu mano šventove“. Mugės, koncertai, konkursai, atrakcijos nuo ryto iki aušros sutraukia ne tik vietinius gyventojus, bet ir po visą šalį ir užsienį išsibarsčiusius  naumiestiečius, rajono žmones.

Šventę pagerbė visas pulkas garbingų svečių: Šakių rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, Europos Parlamentaro narys Valentinas Mozūronis, LR Seimo nariai: Mindaugas Bastys, Arvydas  Vidžiūnas, Viktoras Fiodorovas, LR Teisingumo ministras Juozas Bernatonis, Šakių rajono savivaldybės tarybos nariai. Svečiai padėjo gėlių prie Vinco Kudirkos kapo ir paminklo.  

Šių metų pagrindinis šventės akcentas- palydėtuvės į Respublikinę moksleivių dainų šventę ,,Tu mums viena“, kurioje dalyvavo liaudiškų šokių kolektyvai iš kultūros centro bei Vinco Kudirkos gimnazijos. Be šokių kolektyvų gausiai susirinkusiems žiūrovams šventinę nuotaiką dovanojo Kudirkos  Naumiesčio kultūros centro, Vinco Kudirkos gimnazijos meno mėgėjų kolektyvai, solistė Akvilė Atkočaitytė, Stenlis ir Kajus. Pirmą kartą liaudiško šokio pynę išaudė Panovių laisvalaikio salės merginų šokių kolektyvas, melodingomis dainomis kultūros centro moterų vokalinis ansamblis ,,Komplimentas“, merginų tercetas iš Vinco Kudirkos gimnazijos. Džiaugėmės vietinių ir svečių iš Vilkaviškio linijinių šokių kolektyvų pasirodymu, žiūrovai nuotaikingai sutiko satyros teatro ,,Kanapa“ programą ,,Pasakų šalyje“.

Dėkojame visiems, kuriems gyvenime reikia ne tik duonos, bet ir muzikos, šokio, raiškaus žodžio. Dėkojame šių kolektyvų vadovams: Editai Legotienei, Aušrai Ubartaitei, Evelinai Karpavičienei, Sonatai Galinienei, Rūtai Bučinskaitei, Laimai Mockevičienei. Vadovai ir kolektyvai buvo apdovanoti rėmėjų dovanomis.

Rėmėjų dėka šiais metais vaikai nemokamai linksminosi atrakcionų ir pramogų aikštėje, čia mažiausieji šventės dalyviai turėjo progą piešti, lipdyti, organizavome saugiam eismui skirtus konkursus.

Labai džiaugiamės mūsų svečių iš Ežerėlio kultūros centro pasirodymu: moterų vokalinio ansamblio, liaudiškos kapelos programa. Visoje respublikoje žinoma grupė "Kitava" nepaliko abejingų. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė vyrų grupė "Quorum". Atlikėjai yra ir dainininkai, ir instrumentai. Dainuodami jie imituoja įvairiausius muzikos instrumentus, net mušamuosius, ir atskleidžia neribotas žmogaus balso galimybes. Vėlai vakare turėjome progą pasiklausyti populiarių melodijų, atliekamų grupės ,,69 danguje“. Pusiaunaktį miesto dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai, o iki paryčių šokiui kvietė šaunūs vyrai iš grupės "AGE".

Tikėkime, kad kiekvienas, sugrįžęs iš šventės į namus palaimingai atsiduso: šiandien man tikrai buvo gera.

Kudirkos Naumiesčio kultūros centro direktorė Laima Mockevičienė