Regioninis skaitovų konkursas “Ne tas yra didis”

Siekdami populiarinti Vinco Kudirkos literatūrinį palikimą gruodžio 16 d. pakvietėme meninio žodžio mylėtojus į tradicinį regioninį skaitovų konkursą “Ne tas yra didis”, skirtą atkurtos Lietuvos šimtmečiui bei Vinco Kudirkos 16O-osioms gimimo metinėms.
Renginio pradžioje labai jautriai ir šiuolaikiškai nuskambėjo kultūros centro publicistinė – meninė kompozicija   “Būkim šviesos ir tiesos vaikai”, scenarijaus autorė ir režisierė Laima Mockevičienė. Juk šiais laikais labai svarbu yra ugdyti visuomenės patriotiškumą, meilę savo kraštui, kalbai.
Konkurse dalyvavo daugiau kaip dvidešimt skaitovų iš Kazlų Rūdos, Vilkaviškio ir Šakių savivaldybių. Dėkojame dalyviams, mokytojams, puoselėjantiems lietuvių kalbos gyvybingumą, meninio žodžio suvokimą.
Džiaugiamės, kad sulaukėme labai garbaus svečio aktoriaus, režisieriaus Petro Venslovos, kuris ne tik vertino konkurso dalyvius, bet ir skaitė Vydūną. Komisijoje dirbo Kudirkos Naumiesčio kultūros centro direktorė, mėgėjų teatro “Savi” režisierė Laima Mockevičienė, Šakių kultūros centro Zanavykų teatro režisierė, teatro ekspertė Gražina Guzovijienė.
Šiais metais vaikų ir jaunimo grupėje nugalėjo Adomas Vensas, mokytoja Rasa Bublaitienė, Paulius Kardauskas, mokytoja Vaida Pašiūnienė, Armanda Pečiulytė, mokytoja Nijolė Vaičiulienė. Suaugusiųjų grupėje – Rima Rauktienė, Valerija Endriukaitienė, Rasa Bublaitienė.
Nugalėtojus apdovanojome piniginėmis premijomis, diplomais, suvenyriniais varpais. Renginį rėmė Šakių rajono savivaldybės administracija.